Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 (232) 421 26 44 CUMHURİYET BLV. ALAN APT. NO:140 K:2 D:4 ALSANCAK/İZMİR

Erkeklerde “Boyun ve Çene Konturu Gençleştirme” nedir?

“Boyun ve Çene Konturu Gençleştirme” boyun bölgesini sıkılaştırmak, profili düzeltmek için belirgin bir çene bölgesi yaratmak adına erkeklere uygulanan kozmetik bir işlemdir. Aşağıda uygulanan adımlar maksimum güvenliği ve rahatı sağlamak adına sedasyon anestezisi altında gerçekleştirilmektedir. Tüm işlem neredeyse hiçbir görünür iz kalmadan kulak arkası ve/veya çene altındaki 2-3 mm.lik deliklerle gerçekleştirilir.

  1. Boyun Liposuction: Boyun ve Çene Konturu Gençleştirme uygulamasının ilk adımı normal boyun liposuction ile aynıdır. Fazla yağ kulak arkasındaki çok küçük (1/2 cm.den daha küçük) deliklerden kanüller ile alınmaktadır. Bu işlemle boyundaki fazlalıklar azalırken aynı zamanda çene hattı daha belirginleşmiş olur.
  2. Fiberoptik Lazer ile Cilt Sıkılaştırma İşlemi: Fiberoptik bir lazer kanülü dermisi 40°C’ye ısıtıp kolajen üretimini arttırarak cildi sıkılaştırmak için deri altına yerleştirilir. Aynı zamanda bu uygulama bazen normal boyun liposuction işleminde tek başına da uygulanmaktadır.
  3. Platysma Kası Onarılması (Platysmaplasty): 30’lu yaşlarındaki çoğu erkek ve kadında platysma kası (boyun bölgesindeki kas) gevşemesi doğal olarak görülmektedir ve bazı durumlarda bu “hindi gıgısı” diye tabir edebileceğimiz bir aşamaya gelmiştir. Bazen bu kası küçük çene altı kesikleri (ki çoğu insanda çocukluktan kalma bu izler vardır) açarak onarmak gerekebilir.
  4. Submental Yağ Tabakasının Alınması: Platysma kası gevşediğinde submental(çene altı) yağ tabakasının yerçekimi ile sarkmasına neden olur. Bu yağ tabakasının fazla olması durumunda boyunda fazlalık ve ağır bir görünüm oluşmakta ve ideal bir sonuç için bunun alınması gerekmektedir.
  5. Uzun Etkili Dolgular ile Çene Hattının Yeniden Şekillendirilmesi: Çene hattı bölgesinde zayıf kemik yapısına sahip olan erkeklerde bu aşama en önemli adımdır. Çene kemik yapısının gerekli şekilde oluşturulmadığı durumlarda, hiçbir liposuction veya cilt sıkılaştırma işlemi çene hattının görünümünü uygun bir şekilde iyileştirememektedir. Dolgular ise çene ve çene ucu bölgesine daha belirgin ve karakteristik bir şekil vermek adına kemiğe yakın derin bir bölgeye enjekte edilen ve bu işlemin sonuçlarını inanılmaz şekilde geliştiren estetik müdahale yöntemleridir.
  1. Ulthera ile Cilt Germe İşlemi: Bu işlemin son basamağı esas olarak 3-6 aylık zaman dilimi içerisinde iyileşme safhasında gerçekleşir. Kolajen üretimini arttırmak amacıyla derinin katmanlarını ısıtmak için Ultherapy(fokuslu ultrason) kullanılır. Ancak bu defa ısıtma işlemi için kullanılan cihazlar içten geçmek yerine dıştan cilt yüzeyine geçiş yapmaktadır. Bu aşama herkes için gerekli olmamakla beraber gerginliğin arttırılmasında iyileşme sürecine destek olmaktadır. Ultherapy ile cilt germe işlemi için lütfen buraya tıklayınız.

Erkeklere yapılan boyun liposuction işleminin kadınlara yapılandan farkı nedir?

  1. Erkeklerin estetik yaptırma amaçları kadınlardan farklıdır. Hem erkek hem de kadınların esas amacı daha gergin ve daha sıkı bir boyun ve daha karakteristik bir çene hattı olsa da erkek ve kadınların şekil bakımından istekleri birbirinden oldukça farklıdır. Erkeklerin çeneleri daha güçlü, belirgin ve köşelidir. Kadınların ise profilden çoğunlukla daha gergindir. Kadınların genellikle dolgu enjeksiyonları ile saklamaya ihtiyaç duydukları jowl ve micro jowları vardır. Buna ek olarak çene hattının son şekli daha düzgün, yumuşak ve ince olmalıdır. Bu tip ince estetik farklılıklar boyun liposuction gibi işlemlerde göz önüne alınmalıdır ki yukarıda bahsedilen sonuçlar elde edilebilsin.
  2. Erkeklerin kadınlara nazaran daha kalın boyunları vardır. Erkeklerin cildi daha kalındır ve “hindi gıgısı” görünümüne yol açan belirgin submental yağ dokusu erkeklerde daha fazladır. Birçok kadında sadece boyun liposuction uygulaması ile mükemmel sonuçlar elde edilirken, erkeklerde daha iyi sonuçlar elde edebilmek için genellikle “Boyun ve Çene Konturu Gençleştirme” uygulamasına ihtiyaç vardır. Erkeklerde genellikle fiberoptik ve kızılötesi cilt sıkılaştırma aşamalarında daha yüksek seviyelerdeki lazer enerjisine ihtiyaç vardır ve doğru bir orta hat boyun konturu için submental yağ tabakasının alınması genellikle zorunludur.
  3. Erkekler kadınlara kıyasla daha az seçeneğe sahiptirler. Tek başına boyun liposuction işleminin etkisi erkeklerde daha kalın bir cilt ve daha ağır bir submental yağ tabakasına sahip olmalarından dolayı daha azdır. Sakal ve daha kalın cilt yapısı cerrahi yüz ve boyun germe işlemini zorlaştırmakla beraber, kanama riskinin artmasına zemin hazırlamaktadır. Buna ek olarak, kısa saçlı (ya da kel) erkeklerde cerrahi boyun germe izlerini gizlemek daha zordur. Bu da yüksek risk ve gizlenmesi zor cerrahi izlerle kıyaslandığında, çoğu erkek için “Boyun ve Çene Konturu Gençleştirme” işlemini daha iyi bir seçenek haline getirmektedir.

 


“Boyun ve Çene Konturu Gençleştirme” ile “Boyun Liposuction” uygulamalarındaki iyileşme süreleri nasıldır?

İyileşme her iki uygulamada da beklenenden daha basit ve rahattır. İşlemler yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir ve hasta aynı gün içerisinde destekleyici bazı kıyafetler giyerek taburcu olabilirler. Ertesi gün Doç.Dr. Hakan Kerem sizi ofisinde görerek destekleyici kıyafetin çıkarılmasını sağlar. 3-4 hafta kadar destekleyici bir pamuklu-elastik boyun bandı kullanılarak yeni boyun şeklinin korunması iyileşme süreci boyunca devam etmektedir. Uygulamadan sonra bu bandı gece ve gündüz, olabildiğince çok giymeniz istenir. Günlük rutininize döndükten sonra sadece geceleri giymeniz yeterli görülür. Morarma, şişme ve acı yukarıda belirtilen aşamalardan hangilerinin uygulandığına bağlı olarak çok az görülebilir veya hiç görülmeyebilir. Buna ek olarak çoğu hasta için ilk gecede alınan ağrı kesici ilaçlar yeterli olacaktır. Cerrahi işlemden sonraki 2. ve 3. haftaya kadar şişliklerin inmesi ve boyundaki düzelme yavaş seviyelerdedir ancak daha ilk haftadan sonra bile sonuçların gayet iyi olduğunu görebilirsiniz. Boyundaki düzelme ve gerginleşme 12. ve 14. aylara kadar devam etmektedir.


“Boyun ve Çene Konturu Gençleştirme” ile “Boyun Liposuction” hakkında nasıl daha fazla bilgi alabilirim?

Daha fazla bilgi için 0232-4212644 numaradan bizlere ulaşabilir veya buraya tıklayarak mesaj gönderebilirsiniz. Kendiniz ve eşiniz için “Boyun ve Çene Konturu Gençleştirme” uygulaması hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

 


Meme Büyütme, Meme Küçültme, Rinoplasti, Liposuction ve Vücut Şekillendirme uygulamaları kliniğimizin en önemli uzmanlık alanlarıdır. En yenilikçi teknikleri, en az iyileşme süresi ile en güvenli ortamda sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Listelenen tüm işlemler, evrensel kozmetik cerrahi alanında en çok kabul görmüş tekniklerle, benzersiz düzeydeki detaycılık ve profesyonellikle Doç.Dr. Hakan Kerem tarafından gerçekleştirilmektedir. Aşağıda sizlere rehberlik etmek amacıyla listelenmiş olarak yer alan uygulamalarımızla ilgili bilgi alabileceğiniz gibi, dilediğiniz zaman 0232-4212644 numaralı telefondan özel bir muayene randevusu alarak doktorumuza danışabilirsiniz.


-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ