Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 (232) 421 26 44 CUMHURİYET BLV. ALAN APT. NO:140 K:2 D:4 ALSANCAK/İZMİR

 

PRP 

Platelet/Trombosit bakımından Zenginleştirilmiş Plazma (Platelet Rich Plazma) anlamına gelmektedir. Bu uygulama yaklaşık olarak 15 yıl önce diş cerrahlarının yaşlı bireylere uyguladıkları titanyum implantların diş etlerini zayıflatması sebebiyle kısa sürede düşerek baştan tedavi gerektirmesine bir çözüm olmak için aradıkları bir çözümün sonuca ulaşması ile ilgili geliştirildi. Uygulanacak olan madde öyle bir şekilde olması gerekliydi ki diş etinin yumuşak olan bölümü güçlenmeli ve uygulanan implantı yerinde sağlam şekilde tutmalı idi. Ayrıca bu madde vücut tarafından kabul edilmeli ve zaman içerisinde vücut tarafından bir tehdit olarak algılanmadan uzun süreler işlevini yerine getirmeli idi. Bunun için de gerekli olan şeyi yine insanın tanıdık olduğu bir madde olan kan ile yapmayı düşündüler. Kanın pıhtılaştıktan sonra sert bir hale gelmesini sağladıktan sonra Santrifüje edilmiş hale gelen kanın bu uygulamada kullanılmasını sağladılar. İlk olarak kullanımı önce Japonya’da, sonraları İspanya ve Amerika’da başladı.

 


 

PRP uygulaması medikal bir uygulama olması sebebiyle sadece doktorlar tarafından yapılması gereklidir. Muayene işlemini yapan doktor, içinde özel bir jelin bulunduğu tüpün içerisine bir miktar kan alarak santrifüj işlemini uygulamaya geçirir.  Bu işlem sonunda tüplerdeki kan bileşeni ayrılarak her  mililitresinde 200.000 e yakın trombosit bulunan bu kanın kırmızı hücrelerden oluşan kısmı ayrılır, sonra ise mililitrede 1,5 milyona kadar trombosit yoğunluğuna sahip olan bir jel elde edilir. Buna ise PRP denir. Trombositlerin kanı pıhtılaştırma ile ilgili birtakım görevleri vardır ve aynı anda  bu doku hasar tespiti ve tedavisinde de görevleri mevcuttur. Aynı zamanda büyüme faktörlerinde de etkilidir. Bu yüzden santrifüj işlemi uygulanılan kandan elde edilmiş olan PRP, mezoterapi denilen bir yöntem ile yahut maske yardımıyla yüz, saç,boyun gibi istenen bölgeye uygulanmaktadır. Bu şekilde dokulardaki hasarların yahut yaşlanmanın etkileri geri döndürülüyor ve büyüme faktörleri uygulanan bölgeye verilmiş oluyor.

 


 

PRP’nin herhangi bir yan etkisi var mıdır? Enfeksiyon oluşturma riski var mıdır ?
Eğer uygun standartlarda bir PRP kiti kullanılmış ise herhangi bir risk ve yan etkisi bulunmamaktadır. Çünkü bu kitler her uygulama için tek kullanımlık enjeksiyon ve tüp içeren bir kitlerdir. Oldukça güvenlidir ve yan etki de oluşmaz. Sebebi ise zaten sizden elde edilen bir şey size geri verilmektedir.

 


 


Meme Büyütme, Meme Küçültme, Rinoplasti, Liposuction ve Vücut Şekillendirme uygulamaları kliniğimizin en önemli uzmanlık alanlarıdır. En yenilikçi teknikleri, en az iyileşme süresi ile en güvenli ortamda sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Listelenen tüm işlemler, evrensel kozmetik cerrahi alanında en çok kabul görmüş tekniklerle, benzersiz düzeydeki detaycılık ve profesyonellikle Doç.Dr. Hakan Kerem tarafından gerçekleştirilmektedir. Aşağıda sizlere rehberlik etmek amacıyla listelenmiş olarak yer alan uygulamalarımızla ilgili bilgi alabileceğiniz gibi, dilediğiniz zaman 0232-4212644 numaralı telefondan özel bir muayene randevusu alarak doktorumuza danışabilirsiniz.


-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ