Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 (232) 421 26 44 CUMHURİYET BLV. ALAN APT. NO:140 K:2 D:4 ALSANCAK/İZMİR


Mezoterapi

 

Güzelleşme Yöntemi Mezoterapi

Mezoterapi estetik amaçlı yapılan tıbbi işlemlerden bir tanesine verilen addır. İlk defa 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından yapılmıştır. Mezoterapi kelimesi Latincedir, mezo- orta, terapi- tedavi manasında olup, “orta deri tedavisi” anlamına gelir.

 


 

Uygulama Şekli

Mezoterapide cilde ve cildin altına vitaminler, bitki özütleri, hemeopatik ajanlar uygulanır ve enjekte edilen maddeler kişiye, estetik işlemin amacına göre değişiklik gösterir.

Kullanım alanları: Mezoterapi vücudun farklı bölgelerine uygulanabilir.

1- Yüz mezoterapisi:
Gençleşme Etkisi: Eğer yüzünüzde yaşlanma belirtileri bulunuyorsa mezoterapi işlemi uygulamasıyla cildinizin gençleşmesine destek olabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde cildin en derin katlarına enjekte edilen aktif maddeler oradaki hücreleri onarır ve daha genç olanlarıyla değiştirir.
Mezolifting: Günümüzde cildin pürüzsüz görünümü için en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Kişiye özel karışımlar hazırlanarak yüzdeki derin çizgileri, cansız cilt görüntüsünü yok etmede başarılıdır. Bu yöntem sayesinde yüzünüzdeki ince kırışıklıklar ile yara ve sivilce izlerinden kurtulmanız da mümkündür.

2-Saç mezoterapisi:
Bu yöntem genellikle erkekler tarafından saç problemlerini çözmede tercih edilir. Yöntemin işleyişi saç etrafındaki derinin kan dolaşımını iyileştirmesi ve yeni saçların çıkması şeklindedir. Tamamen kelleşmiş deriye etki etmez ancak gücünü kaybetmiş saçların tedavisi amaçlı uygulanması mümkündür. Saç mezoterapisinde uygulanan maddeler bireyin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanır.

3- Vücut mezoterapisi:
Güzel bir vücuda sahip olmak, selülitten kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği mezoterapi şeklidir. Selülit genellikle hormonal duruma bağlı lenf drenaj sorunları ardından ortaya çıkar. Selülitin hangi aşamasında olmasına bakılmaksızın uygulanan ve başarı elde edilen bir yöntemdir. Vücuda uygulanan bu işlem sayesinde damarlar güçlenir, kan akımı, lenfatik dolaşım düzene girer ve pürüzsüz bir görüntüye ulaşılır. Göğüsler için yapılan mezoterapi de aynı şekilde cildin pürüzsüz görüntüsüne kavuşması içindir. Karın, kol, bel ve bacaktaki bölgesel yağlanmanın giderilmesi açısından mezoterapi liposuctiona yardımcı bir tedavidir.

 


 

Kimler Mezoterapi yaptırabilir?

Sellülit, bölgesel yağlanma, saç dökülmesi, yüzde sarkma, ciltte leke gibi sorunlarla karşılaşan herkes bu yönteme başvurabilir.

 


 

Kimler mezoterapi yaptıramaz?

Hamile kadınlar, felç geçirmiş insanlar, şeker, kalp ve kanser hastaları, kan pıhtılaşma sorunu olanlar için bu estetik uygulama yöntemi çok uygun değildir.

 


 


Meme Büyütme, Meme Küçültme, Rinoplasti, Liposuction ve Vücut Şekillendirme uygulamaları kliniğimizin en önemli uzmanlık alanlarıdır. En yenilikçi teknikleri, en az iyileşme süresi ile en güvenli ortamda sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Listelenen tüm işlemler, evrensel kozmetik cerrahi alanında en çok kabul görmüş tekniklerle, benzersiz düzeydeki detaycılık ve profesyonellikle Doç.Dr. Hakan Kerem tarafından gerçekleştirilmektedir. Aşağıda sizlere rehberlik etmek amacıyla listelenmiş olarak yer alan uygulamalarımızla ilgili bilgi alabileceğiniz gibi, dilediğiniz zaman 0232-4212644 numaralı telefondan özel bir muayene randevusu alarak doktorumuza danışabilirsiniz.


-YÜZ
-MEME
-VÜCUT
-DOLGU
-CİLT
-SAÇ EKİMİ