“Popo Büyütme” ameliyatları hem ülke çapında hem de bizim klinik pratiğimizde giderek daha popüler bir plastik cerrahi uygulaması haline gelmektedir. Bu uygulama eğer yağ transferleri ile yapılırsa “Brezilya Popo Kaldırma” da denmektedir. Ancak silikon popo protezleri ile büyütme ameliyatları daha güvenilir bir sonuç, daha ucuz bir operasyon ve daha kolay şekillendirme için kullanılabilmektedir.

Günümüzde, popo büyütme için önerilen cerrahi seçenekelr yağ transferleri ve popo silikon implantlardır. Cerrahi olmayan popo büyütme enjeksiyonlarında kullanılan hiçbir yapay ürün güvenlik kaygıları, yüksek enfeksiyon riski ve diğer inflamatuvar sorunlar nedeniyle onaylanmamaktadır. Bu yüzden biz de yağ transferi hariç diğer enjeksiyonları uygulamıyor ve tavsiye etmiyoruz.


Popo Büyütme uygulamasının hedefleri nelerdir?

  • Hastanın kalça boyutları, dolgunluk, projeksiyon ve yuvarlaklığını geliştirmek.
  • Hastanın vücut şeklinin genel dengesini ve oranını iyileştirmek.
  • Hastanın kişisel imajını ve güvenini arttırmak.

Silikon İmplant veya Yağ Transferleri ile Popo Büyütme ameliyatı için bir aday mısınız?

Kalça boyutu veya şeklinden mutsuz olan her yetişkin veya vücut şeklinin orantısını iyileştirmek isteyen herhangi bir yetişkin bu uygulama için iyi bir aday olabilir. Asimetrik bir kalçaya sahip hastalar da bu ameliyattan yararlanabilirler. Genellikle iyi ve ortalama bir fiziksel sağlığa sahip, hoş bir görünümü olan, net estetik hedefleri ve gerçekçi beklentileri olan kişiler ideal adaylardır. Yağ transferlerinde kendi yağ dokularınız kullanılmaktadır, ancak bu uygulama uzun ve maliyetli bir işlemdir. Popo implantları yağ transferinden daha kısa zamanda gerçekleştirilebilir çünkü uygulanacak daha az adım içerir ve sonuçlar genellikle daha tutarlı ve güvenilirdir. Bunun nedeni, silikon implantların zaman içinde yağ transferleri ile popo büyütme uygulamasında olduğu gibi eriyip hacim kaybetmemeleridir.


Büyütme haricinde poponun görünümünü iyileştirmek için herhangi bir seçenek var mıdır?

Evet, kalça ve iç bacaklara sadece liposuction uygulayarak basenlerin yeniden şekillendirilmesi bazen poponun görünümünü geliştirebilmektedir. Bel simidi ve kalça yanlarındaki yağların alınması, iç bacağı inceltmek, baldırları yeniden şekillendirmek (özellikle kalçaların altındaki bölgeler) bazen popo büyütme yapılmadan da kalçaların görünümünde etkileyici bir düzelme sağlayabilmektedir.


Popo Büyütme işleminde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Plastik cerrahınız Popo Büyütme işlemi için size uygun olan cerrahi tekniği aşağıdaki faktörleri değerlendirdikten sonra belirleyecektir:

  • Kalçalarınızın doğal büyüklüğü ve şekli.
  • Hastanın vücudunda bulunan uygun yağ miktarı.
  • Hastanın genel sağlık durumu ve vücut şekli.
  • Deri kalitesi ve esnekliği.
  • Ameliyat hasta genel anestezi almadan, hafif bir sedasyon anestezisi altında uygulanabilmektedir.