Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 (232) 421 26 44 CUMHURİYET BLV. ALAN APT. NO:140 K:2 D:4 ALSANCAK/İZMİR


Total-Yüz-ve-Boyun-Germe

Yüz Germe

Yüz ve boyun germe ameliyatları, sarkmış çene altı ve boyun derisinin sıkılaştırılması ve yine sarkmış yanaklara ve orta yüz bölgesine eski hacmin geri kazandırılması ile tüm yüz ve boyun bölgesine uygulanan en güvenilir ve en garantili gençleştirme yöntemidir.   


Son yıllarda, iyileşme sürelerinin kısa olması nedeniyle, cerrahi olmayan yüz gençleştirme yöntemlerinin popülerliği gittikçe artmaktadır. Ancak bu tip uygulamalarda fark edilir sonuçlara ulaşmak oldukça pahalıdır. Aynı zamanda elde edilen sonuçların geçici olması nedeniyle bu yöntemler hayli eleştiri altındadırlar. Cerrahi olarak yüz ve boyun germe ameliyatlarıyla elde edilebilen uzun süreli sonuçlara yaklaşabilecek cerrahi olmayan bir yöntem henüz bulunmamaktadır. Bu nedenle cerrahi yöntemler gerçek ve kalıcı sonuçlara ulaşmak isteyen kişiler için altın standarttır. Pek çok kişi, cerrahi yöntemler ile oluşabileceğini düşündüğü derin izlerden endişe duymaktadır. Ancak deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapılan ameliyatın 2-3 hafta sonrasında izleri algılamak neredeyse imkânsızdır.


Doç.Dr. Hakan Kerem, İzmir-Alsancak, Cumhuriyet Meydanı’ndaki kliniğinde, Total Yüz Germe, Orta Yüz Germe, Boyun Germe ve çeşitli Ameliyatsız Yüz Gençleştirme işlemlerini başarıyla uygulamaktadır. Adı geçen tüm işlemler, evrensel kozmetik yüz cerrahisi alanında kabul görmüş en son teknikler ile, benzersiz düzeydeki detaycılık ve profesyonellikle, ameliyatın son anına kadar, Doç.Dr. Hakan Kerem tarafından gerçekleştirilmektedir. Aşağıda sizlere rehberlik etmek amacıyla listelenmiş olarak yer alan uygulamalarımızdan bilgi alabileceğiniz gibi, dilediğiniz zaman 0-(232)-421-2644 / 0-(530)-791-2644 numaralı telefonlardan randevu alarak size özel bir muayene talep edebilirsiniz.


Cerrahi yüz ve boyun germe işlemleri aşağıda listelenmiş olan yaşlanma problemlerine çözüm sunmaktadır:

  • Çene altı, boyun ve alt çene bölgesi sarkmaları
  • Göz çevresi, kaş ve ağız bölgesi sarkmaları
  • Yanak ve orta yüz çökmeleri ve hacim kayıpları
  • Boyun bölgesi kırışıklıkları ve sarkmaları

Cerrahi yüz ve boyun germe operasyonları, 45 yaş üstü çoğu kadın ve erkek için, cerrahi olmayan yüz gençleştirme tedavilerinden genellikle daha iyi bir seçenektir midir?

Cerrahi olmayan gençleştirme yöntemleri, yaşları ne olursa olsun erkek veya kadınlar için tek bir faktöre bağlı olarak harika bir seçenek olabilir: boyun bölgesi… Eğer boyun çevresindeki sarkmalar veya fazlalık görünüm hastanın öncelikli endişesi ise tatmin edici sonucu verebilecek en önemli seçenek cerrahi boyun germe yöntemidir. Boyun bölgesinde çok fazla sarkma ve cilt fazlalığı varsa, fark edilir ve gerçekçi sonuçlar sağlayabilecek cerrahi olmayan bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Enjeksiyon tedavilerinin hiçbirinde germe ve düzleştirme etkisinin olmamasının yanı sıra bu işlemler sonucunda, hemen her zaman, boyun bölgesinde belirgin topaklanmalar meydana gelecektir. Lazerle cilt germe tedavilerinin çoğu, küçük bir yararın (genellikle de geçici)  ötesine geçemeyecek kadar güçsüz yöntemlerdir. Buna ek olarak, 45 yaş üstü kadın ve erkeklerde derideki elastikiyet kaybı genellikle kritik bir seviyeye ulaşmıştır. Bu yüzden, Dolgu ile Yüz Gençleştirme yöntemleri bazı zamanlarda tatmin edici sonuçlar için yeterli gençleştirmeyi sağlamada başarısız olabilmektedir.

Yüz ve boyun germe ameliyatlarından sonra herhangi bir dikiş alma işlemi uygulanıyor mu? Evet, yüz ve boyun germe ameliyatlarından sonra dikişler genellikle iki aşamada alınır. Birinci aşama ameliyat sonrası 5. gün civarında kulağın önünde yer alan küçük dikişlerin alınmasıyla gerçekleştirilir. Bu dikişler alınmadan önce dahi zor fark edilen çok küçük ve göze çarpmayan dikişlerdir ve dikiş alma işlemi son derece hızlı ve ağrısızdır. İkinci aşama ameliyattan yaklaşık 2 hafta sonra kulak arkasından saç çizgisine doğru uzanan daha büyük dikişlerin alınmasıyla gerçekleştirilir. Bu dikişler daha büyük olsa da saç içinde gizli olduklarından göze çarpmazlar ve özellikle bakmadıkça kimse tarafından fark edilemezler. Yani bazı dikişler 2 hafta kadar kalmış olsa bile hastaların çoğu ameliyattan yaklaşık 5-7 gün içerisinde az miktarda mineralli kapatıcı makyaj sürerek günlük yaşantılarına devam edebilirler.

Güneş koruyucular izlerin görünümünü azaltmada ne kadar etkilidir? Her zaman, her zaman, her zaman, ama her zaman bir ameliyat veya yaralanmadan sonraki ilk 12 ay boyunca güneş kremi kullanmak çok KRİTİKTİR. Güneşe maruz kalmak, kalıcı izler yaratabilen yara hiperpigmentasyonunun (rengin koyulaşması) başlıca sebeplerinden biridir. En iyi güneş kremleri UVA ve UVB ışınlarını bloke eden çinko-içeren markalardır. Eğer bu ürünleri bulmakta zorlanırsanız bulabildiğiniz en yüksek güneş koruması olan kremleri (Neutrogena SPF 100 gibi) kullanmalısınız. Unutmayın ki,  güneş ışınları giysi ve mayoların üzerinden nüfuz edebilecek kadar güçlüdür, bu yüzden yara iziniz kapalı olsa bile mutlaka güneş koruyucu uygulamanız gerekmektedir.


Meme Büyütme, Meme Küçültme, Rinoplasti, Liposuction ve Vücut Şekillendirme uygulamaları kliniğimizin en önemli uzmanlık alanlarıdır. En yenilikçi teknikleri, en az iyileşme süresi ile en güvenli ortamda sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Listelenen tüm işlemler, evrensel kozmetik cerrahi alanında en çok kabul görmüş tekniklerle, benzersiz düzeydeki detaycılık ve profesyonellikle Doç.Dr. Hakan Kerem tarafından gerçekleştirilmektedir. Aşağıda sizlere rehberlik etmek amacıyla listelenmiş olarak yer alan uygulamalarımızla ilgili bilgi alabileceğiniz gibi, dilediğiniz zaman 0232-4212644 numaralı telefondan özel bir muayene randevusu alarak doktorumuza danışabilirsiniz.


yuz-estetigi
-YÜZ
gogus-buyutme
-MEME
vucut-estetigi
-VÜCUT
dudak-estetigi
-DOLGU
cilt-bakimi
-CİLT
sac-ekimi
-SAÇ EKİMİ