Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: 0 (232) 421 26 44 CUMHURİYET BLV. ALAN APT. NO:140 K:2 D:4 ALSANCAK/İZMİR


Umbilicoplasti-(Göbek-Deliği-Estetiği)

Umbilicoplasty (Göbek Deliği Estetiği) ameliyatı olmak için genel nedenler: 

  1. Çok fazla piercing: Birden fazla göbek piercingi göbek deliği üzerindeki derinin, daha fazla ve daha fazla yara dokusu meydana geldikçe esnemesine neden olabilir. Esnemiş cilt ve yara dokusu göbek deliği üzerinde itici bir çıkıntı oluşturabilir ki bu da Umbilicoplasty uygulamasının temel sebeplerinden biridir.
  1. Çok fazla gebelik: Hamilelik karın duvarı derisinin gerilmesine neden olur ve göbek deliği de bundan etkilenir. Göbek deliğinin şeklinin değişmesi ya da doğumdan sonra göbek deliğinin içeri girmesi veya dışarı çıkması oldukça sık görülür ve bu da Umbilicoplasty için en yaygın nedenlerden biridir.
  1. Göbek fıtığı: Göbek deliği fıtıkları doğuştan olabilir. Erken yetişkinlik dönemine kadar bunu fark etmeden yaşayabilirsiniz ya da hamilelik sonrası ortaya çıkabilirler. Göbek fıtığının onarımı, Umbilicoplasty’ye kıyasla biraz daha karmaşık ve farklı bir işlemdir ancak göbek deliği görünümünü de iyileştirmek için bu iki uygulamayı bir arada gerçekleştirmek çok yaygındır.

Umbilicoplasty ameliyatı ne kadar sürer?

Doç.Dr. Hakan Kerem bu ameliyatı yaklaşık 60 dakikada gerçekleştirebilmektedir. Bu işlem lokal anestezi altında klinikte gerçekleştirilir. Eğer göbek fıtığınız varsa ameliyat 2 saate kadar uzayabilir ve farklı bir düzeyde anestezi gerektirebilir.


Göbek Deliği Estetiği ameliyatı ağrılı bir işlem midir?

Hayır, Umbilicoplasty genellikle ağrılı bir işlem değildir. Hastaların çoğu aynı gün işlemden sonra günlük yaşantılarına (işlerine) dönebilir ve nadiren herhangi bir reçeteli ağrı kesiciyi kullanmak gerekir.


Umbilicoplasty sonrası iyileşme ne kadar sürer?

Göbek deliği estetiği ameliyatı sonrasında dikişlerin  alınma ihtiyacı yoktur, çok az rahatsızlık hissiyle ve neredeyse hiç iyileşme süreci olmadan geçen oldukça basit bir uygulamadır. Bu yüzden genellikle ertesi gün işinize geri dönebilirsiniz.


Meme Büyütme, Meme Küçültme, Rinoplasti, Liposuction ve Vücut Şekillendirme uygulamaları kliniğimizin en önemli uzmanlık alanlarıdır. En yenilikçi teknikleri, en az iyileşme süresi ile en güvenli ortamda sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Listelenen tüm işlemler, evrensel kozmetik cerrahi alanında en çok kabul görmüş tekniklerle, benzersiz düzeydeki detaycılık ve profesyonellikle Doç.Dr. Hakan Kerem tarafından gerçekleştirilmektedir. Aşağıda sizlere rehberlik etmek amacıyla listelenmiş olarak yer alan uygulamalarımızla ilgili bilgi alabileceğiniz gibi, dilediğiniz zaman 0232-4212644 numaralı telefondan özel bir muayene randevusu alarak doktorumuza danışabilirsiniz.


yuz-estetigi
-YÜZ
gogus-buyutme
-MEME
vucut-estetigi
-VÜCUT
dudak-estetigi
-DOLGU
cilt-bakimi
-CİLT
sac-ekimi
-SAÇ EKİMİ