Çabuk İyileşen Meme Büyütme Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadardır?

Çağımızın temposuna ayak uydurabilmek için, eski ve modası geçmiş yöntemlerin aksine kendimizi sürekli gelişime adamak durumundayız. Meme büyütme yaptıran hastaların çoğunlukla yakındığı birkaç hafta süren uzun istirahat sürecinin de artık yaşanmaması gerektiğine inanıyoruz.

İyileşme süresini sadece cerrahi operasyonlarda değil, tüm uygulamalarımızda en aza indirme konusunda uzmanlaşmış durumdayız. Ayrıca ağrı, morarma ve şişlik oluşumunu, ilaç kullanımı ve genel iyileşme sürecini oldukça aşağılara çeken özel “Çabuk İyileşen Meme Büyütme” uygulamasına öncülük etmekten gurur duyuyoruz.

 

“Çabuk İyileşen Meme Büyütme” Nedir?

 

Çabuk İyileşen Meme Büyütme”, hassas meme sinirlerinde ve göğüs kafesi duvarında oluşabilecek aşırı travmayı önlemek amacıyla geliştirilmiş özel bir tekniktir. Geleneksel meme büyütme teknikleri, sinirler etrafında ciddi derecede iltihaplanmaya neden olurlar ki bu da iyileşme sürecinin uzamasına, rahatsızlık ve acı hissinin de artmasına neden olur. Siz nasıl en hassas bölgelerinizi koruma ihtiyacı duyuyorsanız, daha çabuk ve daha rahat bir iyileşme adına, Çabuk İyileşen Meme Büyütme yöntemi de aynı duyarlılıkla hassas sinirlerinizi korur.

 

Çabuk İyileşen Meme Büyütme sadece ileri düzeyde bir cerrahi teknik değildir. Anestezi süresi de tamamen güvenlik ve verimliliğe odaklanmış deneyimli personel sayesinde oldukça azaltılmıştır (genellikle bir saatten az). Böylece anestezik ilaçların sadece bir bölümünü kullanmış olursunuz. Ameliyattan sonra genellikle yoğun bir şekilde kullanılan herhangi bir narkotik ağrı kesiciye gerek duymazsınız. Basit ağrı kesici ilaçlar ve sadece buz torbası rahat hissetmeniz için yeterli olacaktır. İşlem sonrası özel sütyenler veya bandajlara gerek yoktur, çoğu hasta sadece kesilerin üzerine yerleştirilen bantlar yardımı ile normal yaşantılarına geri dönebilmektedir.

 

“Çabuk İyileşen Meme Büyütme” ameliyatının klasik Meme Büyütme’den farkı nedir?

 

Daha Az Acı Çekersiniz: Geleneksel meme büyütme ameliyatı olan hastalar bir kaç hafta boyunca kuvvetli ağrı kesicilere ihtiyaç duyarlar. Çabuk İyileşen Meme Büyütme uygulamasında hastalar bu gibi ilaçlara genellikle ihtiyaç duymazlar. Ameliyat sonrası sadece basit anti-enflamatuar ve ağrı kesici ilaçlar ihtiyaçları olan tek şeydir. Daha kuvvetli ağrı kesici ilaçları kullanmayarak mide bulantısı, baş ağrısı ve halsizlik gibi sık görülen yan etkilerden kurtulmuş olursunuz. Bu ilaçlar olmadan daha rahat ve zihniniz açık olur, böylece günlük yaşantınıza ve işinize olduğundan daha çabuk dönebilirsiniz.

 

Daha Az İyileşme Süresi: Daha az acı çektiğinize göre, daha kısa sürede de iyileşeceksiniz demektir. Çabuk İyileşen Meme Büyütme ameliyatı uygulanan çoğu hasta, ilk 24 saat içinde ağır kaldırmak ve aşırı egzersizden kaçınmak suretiyle günlük yaşantılarına ve işlerine geri dönebilmektedir.

 

Daha Az Risklidir: Çabuk İyileşen Meme Büyütme tekniği çok daha az iltihaplanma yarattığından, şişkinlik ve morarma da geleneksel yönteme kıyasla azalacaktır. Morlukların büyük bir kısmı(tabi varsa) birkaç gün sonra kaybolur ve şişkinliğin büyük bir kısmı da bir hafta içinde yok olur. Bu teknik ile yoğun ağrı kesicilerin kullanımından doğan yan etkiler ortadan kalktığından, kanama gibi ciddi problemler de azalmaktadır. Aynı zamanda tüm Çabuk İyileşen Meme Büyütme uygulamalarında No-Touch tekniği kullanıldığından enfeksiyon ve kapsül kontraktürü riski azalır, kesi boyutları küçülür ve iyileşme süreci hızlanır.

 

Daha Basit ve Problemsizdir: Meme büyütme ameliyatlarından uzmanlaştığımız günden beri, ilk telefon görüşmenizden son ziyaretinize kadar, tüm süreç etkili ve hassas bir biçimde gerçekleşmektedir. Doç.Dr. Hakan Kerem, konsültasyon muayenesi esnasında, sizin için en uygun implantı seçmek ve böylece sonuçtan kesin emin olmak, ayrıca sizin olabildiğince rahat bir biçimde ameliyata girmeniz için büyük çaba ve zaman harcar. Klinik personelimiz, ziyaretlerinizi koordine ederek evrak işlerini olabildiğince azaltır, böylece rahat bir deneyimin tadını çıkarabilirsiniz. Ne rahatsızlık verici giysiler, sargılar, ne de yoğun bir ilaç listesi ile karşılaşırsınız. Evde müdahale etmenizi gerektirecek herhangi bir pansuman malzemesine ihtiyacınız olmayacaktır. Uygulamadan sonra duş alabilecek ve bir hafta sonra normal iç çamaşırınızı kullanmaya başlayabileceksiniz. Alınması gereken dikişler ya da endişelenmeniz gereken drenler, yara, akıntı, vs yoktur. Hastalarımız genellikle, “vay canına! bu düşündüğümden çok daha kolay oldu!!” demekten kendilerini alamazlar ve biz de bunu tekrar tekrar duymaktan gurur duyarız çünkü “Çabuk İyileşen Meme Büyütme” uygulamasıyla tam olarak başarmayı hedeflediğimiz budur.

 

“Çabuk İyileşen Meme Büyütme” uygulaması için iyi bir aday mıyım?

İlk kez meme büyütme ameliyatı olan kadınların çoğu iyi adaylardır, ancak zaman zaman bazı istisnalar olabilir. Bunu öğrenmenin tek yolu bir randevu alıp muayene olmaktır. Böylece isteklerinizi plastik cerrahınızla tartışabilir ve uygulama için tıbbi bir değerlendirme almış olursunuz.

 

“No-Touch Tekniği” Nedir?

Keller hunisi, her türlü implantı el değmeden ya da cilt yüzeyindeki diğer potansiyel bulaşmalara maruz bırakmadan vücuda yerleştirmek için kullanılan özel bir aparattır. Bu aparat, implantları ortam koşullarına çok az maruz bırakarak ve implant ile kesi üzerindeki stresi azaltacak şekilde neredeyse sürtünmesiz bir aktarma sağlayarak, steril paketinden direkt olarak açılan boşluğa aktarmaktadır. Keller hunisi ile No-Touch Tekniği güvenlik ve sterilite açısısından gittikçe altın standartlara erişmektedir. Biz bu tekniği meme büyütme hastalarımıza önermekten gurur duyuyoruz.

 

“Çabuk İyileşen Meme Büyütme” ameliyatının maliyeti nedir?

Maliyet işlemin karmaşıklığına, seçilen implanta ve Doç.Dr. Hakan Kerem ile yapacağınız konsültasyon muayenesinden sonra belirlenecek bazı değişkenlere bağlı olarak yaklaşık 7.500-10.000 TL arasındadır.