Piezo Burun Estetiği İzmir

 

Burun estetiği ile burunu baştan aşağı yenilemek mümkündür. Burunda kemer varsa kemer yok edilebilir, burun geniş ise daraltma işlemi gerçekleştirilebilir. Burun dar ise genişletilmeye gidilebilir. Eğer burun uzun ise kısaltılabilir, kısa ise de uzatılabilir. Burun ucu aşağı doğru eğimli ise burun şekline göre yukarıya doğru toparlanabilir. Bu işlemleri gerçekleştirirken alışılagelmiş o eski yöntemleri kullanmak ve o yöntemler ile ince hamleler yapmak estetik cerrah açısından son derece zor oluyordu. Hastanın ameliyat sonrasında yaşadığı o abartılı morluklar ve şişlikler de bu yöntemlerin istenmeyen etkileriydi. Her cerrahide olduğu gibi bu cerrahide de yenilikler gelmekte ve teknolojik alet kullanımı artmaktadır. Dünyadaki birçok ismin tercih ettiği Piezo Cerrahisi, estetik cerrahların işini oldukça kolaylaştırmaktadır.

 

Peki, nedir bu Piezo Cerrahisi?

 

Piezzo elektrik ultrasonik cerrahi de denilen Piezo Cerrahisi, elektrik akımını özel bir işlem ile ultrasonik dalgalara çeviren patentli bir cihazdır. Piezzoelektrik  ultrasonik cerrahi çeşitli frekanslarda çalışarak ultrasonik dalgalar oluşturur ve çekiç görevi görerek, kontrollü  olarak mineralize dokuyu  kesme ve kırma işlemi gerçekleştirmeye ortam hazırlar. Mineralize doku bu yöntem esnasında hiçbir ısı hasarına maruz kalmaz ve histolojik olarak da cerrahi alanda bir nekroz bulgusuna rastlanmamıştır. Piezo cerrahisinde estetik cerrah, hastanın burun kemiğini kırmadan işlem yapar. Böylece burunda bulunan sinirlere ve damarlara kesinlikle zarar vermemiş olur. Piezo Cerrahisi, sadece ses dalgaları ile burun estetiğinde beklenen sonuca ulaşmayı sağlar. Piezzo Cerrahisi olarak adlandırılan bu yöntem, burun estetiğinde gelinen en son teknolojidir. Aslına bakarsanız temeli bundan 20 yıl önceye kadar dayanmaktadır. Daha öncesinde tıpta kullanılan bu yöntem günümüzde burun estetiği açısından güven ile kullanılabilir hale gelmiştir. Dünyada yaklaşık olarak 2 yıldır popüler olan ve gün geçtikçe de popülerliğine popülerlik katan bu yöntemin en önemli avantajı, operasyon sırasında istenmeyen sonuçlara neden olmamasıdır. Piezo Cerrahisi, burun kemiğinde herhangi bir düzenleme gereken durumlarda hemen hemen her burun yapısına uygun bir yöntemdir. Yalnızca burun şeklinde meydana gelen estetik problemleri düzeltmek için değil, aynı zamanda burun içerisinde yer alan septum deviasyonu adı verilen kemik eğriliklerini düzeltmek amacı ile de kullanılabilir. Horlamanın ve burun tıkanıklığının nedeni çoğu zaman bu eğriliklere bağlıdır. Burun tıkanıklığı alabileceğimiz oksijeni kısıtlayarak organlarımıza zarar vermeye kadar gidebilir, dolayısıyla küçümsenmemelidir.

 

Piezo Burun Estetiği İzmir Avantajları

 

Bir de Piezzo Cerrahisinin avantajlarını gözden geçirelim. Piezzo Cerrahisinde kemik yapısı kırılmadan düzenlemeye gidildiğinden ötürü çevredeki sinir ve damarlara bir zarar gelmez. Şişlik ve morluk da bu yolla ortadan kalkmış olur. Hasta daha erken işine ve sosyal yaşamına geri dönebilmektedir. Morluk ve şişliğin beraberinde getirdiği moral bozuklukları ve endişeler de bu sayede ortadan kalkmış olur. İlk ameliyatlarda başarının çok önemli bir konu olduğunu hemen herkes bilir. Burun estetiğinde en çok zorluk çekilen konu burnun şekillendirilmesidir. Eski yöntemlerdeki bir takım eksiklikler, kemik şekillendirilmesinde yetersizliğe neden oluyor ve bu yüzden ameliyatları başarısızlığa sürüklüyordu. Piezo Cerrahisi ile başarı şansını yüksek bir noktaya çektiğimiz için çoğu zaman ikinci bir ameliyata gerek kalmaz. Çünkü bu sayede estetik cerrah, kemik yapısı ile milimetrik dokunuşlarla oynadığından dolayı istenilen sonucu elde etmek kolaylaşır. Hatta bu yöntem ile istenmeyen kırık hatları da oluşmaz.

 

Piezo Burun Estetiği Sonuç

 

Sonuç olarak; Piezzo Cerrahisi yani Piezzo elektrik ultrasonik cerrahi, hem hasta hem de doktor açısından mucizevi sonuçların altına imza atıyor.

 

Burun Estetiği Fiyatları <--- hakkında bilgi için tıklayın