Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır mı? Fiyatları Ne Kadardır?

 

Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır mı? Ameliyatsız bir şekilde burun estetiği yapmak mümkündür. Pek çok kişi, burun estetiği istemekle birlikte, ameliyat kavramının korkutucu gelmesi sebebi ile bu hayalini gerçekleştiremiyor. Oysa radikal bir değişikliğe değil de, dolgu ve kontür düzenlemelerine ihtiyacınız varsa, ameliyat olmanız gerekmiyor. Anestezi yapılmadan, acısız, sızısız bir şekilde yapılan burun estetiği, sorunlu olan alanlara yapılan dolgu enjeksiyonu anlamına geliyor. Cilt alt dokusuna enjekte edilen dolgu, hyalüronik asit başta olmak üzere, daha pek çok vitamin ve benzeri cildi destekleyen katkıya sahiptir.

 

Dolgu maddeleri burun estetiğinde hangi durumlarda kullanılır?

 

Dolgu maddeleri, özellikle burun söz konusu olduğunda oldukça etkili bir şekilde kullanılabiliyor. Ameliyat ile yapılan burun estetiği, daha korku salıcı olabiliyor. Üstelik ciddi bir değişiklik gerekmiyorsa dolgu maddeleri ideal bir seçim olacaktır. Dolgu maddelerinin burun estetiğinde kullanıldığı haller ise burun ucu düşüklüğü, burun üzerinde ortaya çıkan çökme ve benzeri şekil bozuklukları, yamukluklar gibi deformasyonlardır. Bunlar doğuştan ya da sonrada ortaya çıkmış olabilir. Dolgu enjekte edilmesi ile burun estetiği gerçekleştirilebilir ve güzel bir görünüm sağlanabilir.

 

Dolgu ile Burun estetiği yapılır mı?

 

Burun da Dolgunun en çok uygulandığı bölgelerden biri. Burundaki çeşitli çökme, yamulma gibi deformasyonlarda, özellikle de burun ucu kaldırma işleminde kullanılan Dolgu oldukça etkili bir estetik uygulamasıdır.

 

İple burun estetiği, mikro rinoplasti, mini rinoplasti, lazerle rinoplasti diye farklı yöntemlerden bahsediliyor. Bunlar hakkında bilgi verir misiniz?

 

İple burun estetiği, yok denecek kadar küçük bir ameliyat izi ile 15 – 20 dakikalık bir uygulamadır. İple askı tekniği olarak da bilinen bu yöntem, sadece burun değil, farklı bölgelerde de tercih edilebiliyor. Mikro rinoplasti ve mini rinoplasti ise teknik anlamda birbirinden farksız uygulamalardır. Daha az iz kalması ve mini ve mikro boyutlardaki aletlerin kullanılması ile gerçekleştirilen bu ameliyatlar, daha hassas bir ameliyatın gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Lazer rinoplasti ise burun estetiğinin lazer desteği ile birlikte yapılması, ameliyatın lazer teknolojisinden faydalanılarak gerçekleştirilmesidir. Her hâlükârda, iyi bir doktorun ellerinde bu yöntemler etkili olabilmekte ve hayal edilen burun şekline kavuşulabilmektedir.

 

Burun Estetiği Fiyatları <--- hakkında bilgi için tıklayın