İzmir çene dolgusu ekibi olarak karşılaştığımız en fazla çene sorunları: hacim eksikliği, çene büyüklüğü, çene hattı çizgisi belirsizliği, asimetri ve çene altı sarkmaları olarak sizlere sayabiliriz. İzmir çene dolgusu ekibimizi tercih edenlerin genellikle çene dolgusu yaptırmak istemelerinin nedeni cilt kırışıklarını ya da var olan boşlukları doldurmak istemeleridir. Diğer sebep ise yüz içerisindeki hacim eksikliğini dolgu aracılığıyla ortadan kaldırmaktır. Dolgu işlemini gerçekleştirmek isteyenlerin çoğu genel itibari le “V” görünümüne sahip çeneye sahip olmak istemektedirler.

 

İzmir Çene Dolgusu Ekibi Bu İşlemi Nasıl Uygulamaktadır?

 

İzmir çene dolgusu ekini genel itibari ile bu işlemi var olan çeşitli maddeleri çene içerisine enjekte etmesi işlemidir. Bu enjekte işlemi sonucunda çenedeki çukur görünümden kurtulma, alt yüzü şekillendirmek ve yapılandırmak için kullanılmaktadır. Bu işlem için kullanılan çeşitli dolgu malzemeleri bulunmaktadır. Bu çeşitler arasında hyaluronik asit, sığır kolajeni, yağ hücreleri gibi çeşitli maddeler sayılabilmektedir. İzmir çene dolgusu ekibimiz bu işlemi sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış dolgu malzemelerini kullanarak gerçekleştirmektedir.

 

Ekibimiz tarafından gerçekleşecek olan bu işlem için herhangi bir anestezi işlemi gerekmemektedir. Ama hasta talepte bulunursa lokal anestezi ile cilt uyuşturulabilir. Bu işlem küçük iğneler ile dolgu malzemesinin cilt altına yerleştirilmesi ile devam eder ve bu işlem 15 dakika gibi kısa bir sürede bitmektedir.

 

İzmir Çene Dolgusu Ekiplerinin Gerçekleştirdiği Çene Dolgusu Avantajları

 

İzmir çene dolgusu ekibimiz tarafından gerçekleştirilen bu işlem sonunda müşterilerimiz istedikleri görünümlere kısa bir zaman dilimi içerisinde kavuşabilmektedirler. Bunun dışında iyileşme süresi gerektirmeyen bir işlem olduğundan ötürü insanlar için cazip bir seçenektir. Bunun yanı sıra kalıcı sonuç elde etmek için ileride ameliyat olmayı düşünenler içinde bir ön deneme süreci olabilir.