Hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemi arasında göz altı morlukları, göz altı kararmaları ve ve göz altı torbası bulunmaktadır. Çökmüş bir gözaltı

 

Kişiyi yorgun gösterirken bunun yanı sıra yaşlı bir ifadeye sebep olmaktadır. Bu durumda doğal olarak öz güven eksikliğine ve estetik kaygıları ne sebep olur. Teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte estetik alanda birçok gelişim yaşanırken göz altı sorunları ile başı dertte olanlara da çözüm getirilmiştir. Göz altı kararması, göz altı çöküklüğü, göz altı morarması ve göz altı torbaları için ışık dolgusu estetiği tercih edilmektedir.  Özellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte kişinin göz altında bir torbalanma belirir. Bu kişiye en az +5 yaş katmaktadır ve bu durum son derece rahatsız edicidir.  Bu aşamada oldukça pratik yöntem sayesinde göz altında yaşanan sorunlardan kurtulabilirsiniz.

 

Göz altı ışık dolgusu nasıl yapılmaktadır?

 

Işık dolgusu denildiğinde yanak dolgusu, çene dolgusu gibi birçok yöntem akıllara gelmektedir. Ancak bu dolgu yöntemi diğer dolgu yöntemlerine göre oldukça farklıdır. Diğer dolgu yöntemlerinde bölgeyi şişirmek, şekle sokmak, öne çıkan noktaları törpülemek adına dolgu kullanılır ve deri altına bir enjekte söz konusu olur. Ancak ışık dolgusu bu dolgu yöntemlerine nazaran oldukça farklı bir yöntemdir ve sıvı kemiğe enjekte edilir. Kemik üzerine enjekte edilen dolgu uzun süre etkisini göstermektedir. Uygulama her ne kadar zor ve zahmetli gibi görünse de uzman bir estetik cerrah tarafından yapıldığında kişiye acı vermeyen bir işlem olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İlk olarak göz altında işlem yapılacak alanlar belirlenir. Ardından bölge temizlenerek uyuşturucu krem ve iğneler yapılır. Sonrasında operasyon 20 dakika ile 30 dakika arasında tamamlanarak dolgu işlemi bitirilir.