Meme Büyütme Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Meme, kadının cinsel kimliğinin altını çizen en mühim organdır. Kadın bedeninde memelerin, omuz genişliği, bel ve kalça etrafı ile orantılı boyutlarda yer alması beden estetiği ve özgüvene büyük ölçüde katkı sağlar. Meme ufak olduğunda beden konturu eksik kalır. Bu durumun sıhhatli bir kadında psiko-seksüel sıkıntılar yaratması olağandır. Neyse ki günümüzde teknolojinin de gelişilmesiyle meme büyütme yani augmentation mammoplasty ameliyatları gerektiğince güvenilir ve hasta tatmini yüksek ameliyatlar durumuna gelmiştir. Memeler yapısal ve kalıtsal nedenlerle ufak olabilir. Bizim de kullandığımız şekliyle meme büyütmenin günümüzde en geçerli ve sağlıklı yolu, meme protezi kullanarak meme büyütme ameliyatı yapmaktır. Kişinin kendi yağ dokusu ile ya da yeni nesil dolgu maddeleri ile bir oran büyütme sağlanabilse bile meme büyütme protezi ile elde edilen volümler kadar tatminkar değildir, üstelik de kalıcı olmamaktadır.

 

Kullanılan Protezler

 

Protezler silikon bir kılıftan üretilmiştir, içleri silikon jel veya serum fizyolojik ile doludur. Ameliyat esnasında istenilen boyuta kadar serum fizyolojik ile şişirilenler de mevcuttur. Ancak zaman içerisinde bedene bir zararı olmasa da sızıntı yaparak hacim kaybına yol açabildiği bilinmektedir. Bu yönden kullanıma hazır protezler daha güvenilirdir. Jel silikon dolu olan protezler meme dokusuna kıvam olarak daha yakındır.

 

Güvenli Midir?

 

Meme kanseri ya da bağ doku hastalıkları ile silikon meme protezleri arasında bir bağ kurulamamıştır. Tıpta çoğu alanda kullanılan silikon, bilimsel yönden insan sağlığına zarar vermeyen bir madde olarak değerlendirilmektedir. Meme büyütme ameliyatlarınız, doğru düzenleme ve program yapıldığı vakit plastik cerrahlarımızın en yüz güldürücü ameliyatlarındandır. Kişinin özgüvenini artırır, bireyin kendisiyle, hayatla barışık olmasını sağlar. Cerrah seçimi bu tip estetik operasyonlarda önemlidir.

 

Meme Büyütme Fiyatları <--- hakkında bilgi için tıklayın