Dış görünüş bir çok kadın için oldukça önemli konulardan birisidir. Bu noktada günümüzde her 3 kadından biri görüntüsünden ne yazık ki memnun değildir. Vücut ölçüleri bakımından bir orantısızlık yaşarken bunun yanı sıra göğüslerin küçük durması ya da orantısız ve sarkık olması kadınları çileden çıkaran durumlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada vücudun ölçüsüzü oluşu göğüslerin küçük ya da haddinden fazla büyük oluşu sebebi ile birçok kadın öz güven bakımından kendini kötü hissetmektedir. Bu noktada İzmir meme estetiği olarak sizleri bu sorundan kurtarıyoruz.

 

Meme Estetiğinde Kaç Yöntem Bulunmaktadır?

 

Birçok sorun için estetik cerrahi yöntemleri bulunmaktadır. Bu noktada meme estetiğinde ilk karşımıza çıkan ve birçok kadının vazgeçilmezi olan meme büyütme operasyonu bulunmaktadır. Küçük göğüslere sahip olan birçok kadın vücut ölçülerini sağlamak bunun yanı sıra daha dolgun ve güzel bir görüntü için bu estetik yönteme başvurmaktadır. Bu noktada ilk olarak vücut ölçüleri İzmir meme estetiği merkezi olarak dikkate alınır. Vücut ile uyumlu ölçüler çıkarılır ve hasta ile karşılıklı olarak bir noktada karara varılır. Bu aşamadan sonra belirlenen ölçülerde implant ya da silikon ile meme büyütme işlemi gerçekleştirilir. Ortalama olarak 1- 1,5 saatlik bir operasyonun ardından hasta ideal boyutta ki göğüslere ulaşmış olur. Bir diğer yöntem ise meme küçültme estetiğidir. Bu aşamada birçok kadın genellikle sağlık sorunları ile başvurmaktadır ve vücudu için ideal boyutların üzerinde ki göğüslerini küçülme işlemi gerçekleştirilir. Bu noktada estetik bir görüntünün yanı sıra sağlık açısından da meme küçültme operasyonu önemli bir operasyondur. Ortalama olarak bu işlemde 1- 1,5 saat aralığında sürmektedir. Son yöntem ise meme dikleştirme operasyonudur ve bu operasyonda sıkça kadınlar tarafından tercih edilen estetik bir yöntemdir.

 

Meme Estetiği Hangi Yaş Aralığına Uygulanabilir?

 

İzmir meme estetiği merkezi olarak bu noktada ilk olarak muayene büyük önem taşır. Yaş aralığına baktığımızda 18 yaş ile 45 yaş arası kadınlar için bu estetik operasyonlar uygun olsa da ilk olarak uzman bir doktorun kontrolü ve ardından onayı gereklidir.

 

Meme Büyütme Fiyatları <--- hakkında bilgi için tıklayın.